سخنگوی قوه قضائیه « زندانی سیاسی نداریم!»

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه: ما زندانی سیاسی نداریم. کسانی که بعضا ادعامی‌کنند کسانی هستند که جرم اقدام علیه امنیت انجام داده‌اند.

در پی کشته شدن علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی در زندان فشافویه، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه، در پاسخ به این سئوال خبرنگاران که «چرا زندانیان سیاسی در کنار زندانیان دیگر نگهداری می‌شوند تا اتفاقاتی مانند فشافویه رخ دهد؟»، گفت:«ما زندانی سیاسی نداریم و این‌ها جرم علیه امنیت انجام داده‌اند.»علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی مورد اشاره سخنگوی قوه قضائیه که در زندان فشافویه با بیش از سی ضربه چاقو کشته شد از سوی دادگاه انقلاب و در حکم بدوی به اتهام «تبلیغ علیه نظام»، «اهانت به رهبری» و «توهین به مقدسات» به ۸ سال زندان محکوم شده بود.

غلامحسین اسماعیلی که پیشتر «رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی» قوه قضائیه را بر عهده داشت و اکنون رئیس دادگستری تهران و سخنگوی قوه قضائیه است روز یک شنبه در پاسخ به سئوالی درباره این‌که «چرا بعضی از زندانیان سیاسی در کنار زندانیان دیگر نگهداری می‌شوند تا اتفاقاتی مانند فشافویه رخ دهد؟ » گفت: «ما زندانی سیاسی نداریم و این‌ها کسانی‌اند که جرم علیه امنیت انجام داده‌اند. اهتمام قوه قضائیه جداسازی زندانیان بر اساس نوع جرم است و درصد قابل قبولی محقق شده و رخ داده و در زندان‌ها به‌ویژه در تهران در بخش‌های مختلف افراد با جرم‌های مختلف جداسازی شده‌اند.»

وی درباره کشته شدن علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی ۲۱ ساله که به اتهام راه اندازی یک کانال تلگرامی و « توهین به روح الله خمینی و رهبر فعلی جمهوری اسلامی» بعد از اعتراضات سال گذشته بازداشت، زندانی و در زندان با ضربات چاقو کشته شد، گفت: «حادثه اخیر زندان فشافویه در یک لحظه و با غفلت رخ داد و در آنجا تعدادی زندانی که ۱۶ نفر بودند در کنار گروه دیگر از اراذل و اوباش بودند و آنها به نوبت برای هواخوری می‌رفتند. در زمان توزیع غذا از هواخوری وارد مجموعه‌ای می‌شوند که مقتول در آنجا بوده و باعث درگیری شده‌اند.»

#غلامحسیناسماعیلی #اقدامعلیهامنیت #علیرضاشیرمحمدعلی #دیدگاهنو #زندانیسیاسی

© 2020 New Vision Research Institute

  • White Facebook Icon