صدها کاربر توییتر خواهان حذف اکانت‌های سپاه و حامیان وی شدند

کاربران فضای مجازی توییتر با انتشار هشتگ #TwitterBan4lRGC از مدیران کمپانی توییتر خواهان حذف اکانت‌های مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حامیان وی شدند. کاربران ایرانی با اشاره به رویکرد نهاد امنیتی سپاه که به تازگی در لیست گروه‌های تروریستی قرار گرفته است، خواهان حذف این اکانت‌ها به دلیل ترویج خشونت و یا تبلیغ خشونت شده‌اند.

کاربران فضای مجازی در توییتر که بسیاری به دلیل حفظ امنیت و بیم از جان خود با نام مستعار نیز فعالیت می‌کنند طی ساعات اخیر هزاران توییت علیه سپاه و حامیان وی انتشار داده‌اند.

شهرام بهرامی روزنامه نگار و از مجریان تلویزیون صدای آمریکا در توییتر خود در این خصوص نوشت:« وقتی جوان ایرانی،هشتگ #TwitterBan4IRGC را میزند یاد تمام مصیبت ها و محدودیت هایی می افتد که در چهل سال گذشته تجربه کرده.از ممنوعیت پوشیدن لباس دلخواه و آرایش موی سر گرفته تا نداشتن آزادی بیان در کمترین میزان.این هشتگ نیست. این خشم فروخفته ای است از سالها سرکوب و محدودیت و سانسور»

وقتی جوان ایرانی،هشتگ #TwitterBan4IRGC را میزند یاد تمام مصیبت ها و محدودیت هایی می افتد که در چهل سال گذشته تجربه کرده.از ممنوعیت پوشیدن لباس دلخواه و آرایش موی سر گرفته تا نداشتن آزادی بیان در کمترین میزان.این هشتگ نیست. این خشم فروخفته ای است از سالها سرکوب و محدودیت و سانسور — شهرام بهرامی (@ShahramBahrami8) April 18, 2019

محمد مظفری از چهرهای مخالف جمهوری اسلامی با اشاره به جنگ‌طلبی و خشونت‌زایی عملکرد جمهوری اسلامی در توییتر خود نوشت: «سپاه پاسداران روی موشکهای خود می نویسد اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود که این شعار روی موشکهای سپاه پاسدارن مصداق بارز تروریسم و تروریست پروری است. مردم ایران صلح طلب و خواهان نابودی هیچ کشوری نیستند. سپاه از مردم نیست و مردم از جمهوری اسلامی بیزار هستند.»


سپاه پاسداران روی موشکهای خود می نویسد اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود که این شعار روی موشکهای سپاه پاسدارن مصداق بارز تروریسم و تروریست پروری است. مردم ایران طلح طلب و خواهان نابودی هیچ کشوری نیستند. سپاه از مردم نیست و مردم از جمهوری اسلامی بیزار هستند.#TwitterBan4IRGC — محمد مظفری (@mohmd_mozafari) April 18, 2019

ابراهیم حامدی معروف به «ابی» از خوانندگان قدیمی و نام آشنای موسیقی ایران و جهان نیز در حمایت از موج توییتر علیه سپاه و حامیان با انتشار متن کوتاه در توییتر خود نوشت: «تروریستها نباید در هیچ شبکه اجتماعی و جهانی تریبون و جایگاهی داشته باشند.» ابی بارها در موج‌های توییتر مشارکت داشته است.

تروریستها نباید در هیچ شبکه اجتماعی و جهانی تریبون و جایگاهی داشته باشند. #TwitterBan4IRGC — Ebi (@HamediEbrahim) April 18, 2019

سیداحمد حق‌نگار از کاربران فعال در توییتر نیز با انتقاد به مخالفان هشتگ مرتبط با مسدود شدن اکانت کاربران مرتبط با سپاه نوشت:« چهل سال صدای منتقدان و مخالفان و حتی مردم عادی که معترضند توسط ج.ا به ظالمانه ترین شکل ممکن خفه شده و فقط نظام و طرفدارانش آزادی بیان داشتند، حالا که به دلیل اقدامات مخرب، حساب‌های کاربری آنها در شبکات اجتماعی مسدود شده وقیحانه معترض به نقض آزادی بیان هستند؟!»

چهل سال صدای منتقدان و مخالفان و حتی مردم عادی که معترضند توسط ج.ا به ظالمانه ترین شکل ممکن خفه شده و فقط نظام و طرفدارانش آزادی بیان داشتند، حالا که به دلیل اقدامات مخرب، حساب‌های کاربری آنها در شبکات اجتماعی مسدود شده وقیحانه معترض به نقض آزادی بیان هستند؟!🤨#TwitterBan4IRGC — سیداحمد حق‌نگار (@haghnegar) April 18, 2019

مرتضی اسماعیل‌پور نیز با انتشار توییتی از کمپانی توییتر خواست تا همراه مردم ایران باشند. این روزنامه‌نگار در توییتر خود نوشت :« اینستاگرام مقامات فاسد جمهوری‌اسلامی را به خفت کشاند و از سویی اثبات کرد مخالف هرگونه رفتار خشونت‌زا است. منشا سپاه و مقامات جمهوری اسلامی نیز بر حول و محور خشونت علیه شهروندان جامعه و حتی شهروندان منطقه و جهان است پس توییتر باید همراه شود. آینده از آن مردم است.»

اینستاگرام مقامات فاسد جمهوری‌اسلامی را به خفت کشاند و از سویی اثبات کرد مخالف هرگونه رفتار خشونت‌زا است. منشا سپاه و مقامات جمهوری اسلامی نیز بر حول و محور خشونت علیه شهروندان جامعه و حتی شهروندان منطقه و جهان است پس توییتر باید همراه شود. آینده از آن مردم است.#TwitterBan4IRGC — 🏳️morteza esmailpour (@mortezaesmilpor) April 18, 2019

در میان اعتراض به حضور نیروهای مرتبط با سپاه در توییتر، بخشی از کاربران با انتشار توییت‌ به زبان انگلیسی و منش کردن جک دورسی، مدیرعامل توییتر، درخواست جمعی کاربران ایرانی توییتر را به مسئولین این کمپانی اطلاع دادند.

#توییتروسپاه #دیدگاهنو #سپاه #مرتضیاسماعیلپور

© 2020 New Vision Research Institute

  • White Facebook Icon