محمودصادقی، همچنان قوه‌قضاییه پاسخگوی سود وجوه سرمایه‌گذاری این قوه نیست

محمودصادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خبر از نامه‌نگاری جهت طرح سوال از قوه‌قضاییه توسط کمیسیون اقتصادی داد. درمتن توضیح نامه ارسالی اشاره شده است «پس از گذشت دو ماه همچنان پاسخی از سوی قوه‌قضائیه دریافت نشده است».

در تلگرام بخوانید

آقای صادقی در نامه‌ای خطاب به رییس کمیسیون اقتصادی مجلس درخواست ارائه طرح از قوه‌قضاییه داده است تا این کمیسیون بتواند مسیری جهت ارائه طرح به هیات رئیسه مجلس ارائه دهد.در نامه محمودصادقی اشاره به عدم پاسخگوی قوه‌قضاییه کرده و نوشته است:« نظر به اینکه تقاضای اینجانب و تعدادی از همکاران برای تحقیق و تفحص از میزان وجوه سپرده‌گذاری شده توسط قوه محترم قضاییه، میزان سودهای حاصله و محل هزینه آن در تاریخ ۹۷/۶/۱۰ به آن کمیسیون ارجاع شده و تاکنون هیچ اطلاعاتی در خصوص موضوع از جانب قوه قضاییه ارائه نشده است، مستدی است دستور فرمایید وفق آیین نامه داخلی گزارش مربوط جهت طرح در صحن علنی به هیات رئیسه ارائه شود.

پیشتر محمود صادقی نماینده تهران در مجلس دهم از صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه خواست برای پاسخگویی به مطالبی که مورد حساب های بانکی شخصی او منتشر شده، “گزارشی از عملکرد حساب‌هایش را طی پنج سال گذشته اعلام کند”.آقای صادقی در جلسه علنی دوشنبه ۲۴ آبان سال ۹۵ در مجلس ایران، با اشاره به “اخبار و شایعاتی درباره افتتاح حساب های متعدد شخصی به نام رئیس محترم قوه قضائیه در فضای مجازی و حقیقی” گفت: “این اخبار و شایعات موجبات سوء استفاده رسانه های بیگانه و مشوه نشان دادن جلوه دستگاه های حاکمیتی نظام جمهوری را فراهم ساخته است.”اشاره این نماینده مجلس، به خبری است که در کانال تلگرامی “آمدنیوز” منتشر شد و از وجود ۶۳ حساب شخصی به نام “صادق آملی لاریجانی” و واریز غیرقانونی سالانه ۲۵۰ میلیارد تومان به این حساب ها حکایت داشت. این خبر بعد از انتشار، مورد استناد سایت های اینترنتی گوناگون قرار گرفت.

در تلگرام بخوانید

پس از این اتفاق صادق لاریجانی، ماجرای ۶۳ حساب‌ ۱۰۰۰ میلیاردی خود در قوه قضائیه را از سر باز کرده و گفته است که این مسئله مربوط به سال ۷۴ و مجوز رهبر جمهوری اسلامی است، اما شاید او به خاطر ندارد ایجاد این حساب‌های شخصی در آن سال چندان ختم به خیر نشد و نانی بود که علی رازینی، رئیس وقت دادگستری استان تهران، در دامن دستگاه قضایی گذاشت.رئیس قوه قضائیه روز چهارشنبه سوم آذر ۹۵، در سخنانی با دلخوری و تندی اشاره‌ای گذرا به حساب‌های خبرساز این قوه کرده و توضیح داد: «این مسئله مربوط است به سال ۷۴ یعنی بیست و یک سال پیش. در زمان رؤسای سابق و اسبق قوه قضاییه با اجازه رهبری، اموال مربوط به قوه قضائیه به حسابی به نام قوه قضائیه واریز می‌شود و اینکه می‌گویند حساب شخصی است، صد درصد کذب است».حال با وجود گذشت بیش از دو سال همچنان توضیحی درخصوص شفاف‌سازی حساب‌های قوه‌قضاییه داده نشده است.

#قوهقضائیه #حسابقوهقضاییه #علیخامنهای #محمودصادقی #دیدگاهنو #صادقلاریجانی

© 2020 New Vision Research Institute

  • White Facebook Icon