مدیرعامل سابق کشتیرانی ‌و از چهره‌های نزدیک به دولت اصلاحات بازداشت شد

محمد سعیدی مدیرعامل سابق کشتیرانی به دلیل رشوه و فساد مالی بازداشت شد. سعیدی دارای دو تابعیت است و پیشتر معاون بین الملل و پارلمانی انرژی اتمی بود.

امیراعتمادی از چهره های مخالف جمهوری اسلامی درخصوص بازداشت محمد سعیدی در رشته توییتی از سوابق وی سخن گفته است. اعتمادی در این خصوص نوشته است:« سعیدی مدیر امنیتی دولت سوپرامنیتی روحانیه که بیشتر از یک‌دهه در دولت‌های موسوی و هاشمی، معاون/مدیرکل وزارت اطلاعات بود.محمد سعیدی به واسطه همین سابقه امنیتی، در دولت اول خاتمی به سازمان انرژی اتمی رفت و شد قائم‌مقام آقازاده (وزیر اسبق نفت) در این سازمان. او از همون آغاز دهه‌ی ۸۰ عضو تیم مذاکره‌کننده‌ی هسته‌ای زیر نظر حسن روحانی، دبیر وقت “شورای امنیت ملی” بود.»

او در ادامه نوشته است:«سعیدی بعدتر در دو سال اول دولت احمدی‌نژاد هم در تیم مذاکره‌کننده لاریجانی (جایگزین روحانی در “شورای امنیت ملی) بود، تا اواخر سال ۲۰۰۷ که لاریجانی رفت و سعیدی هم برگشت به سازمان انرژی اتمی و شد معاون بین‌الملل آقازاده. سعیدی تا آذر۸۸ و استعفای آقازاده، در این سمت بود.از آذر ۸۸ تا تیر ۹۴ کمتر خبری از محمد سعیدی بود. او احتمالا مشغول دلالی و دور زدن تحریم‌ها بوده. تا اینکه در تیر ۹۴ به واسطه ارتباط نزدیکش با ربیعی (عباد) عضو هیات مدیره “شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی” (شستا) می‌شه و مدت کوتاهی هم سرپرست و معاون بین‌الملل شستا بود.محمد سعیدی در شهریور ۹۴ با حکم نعمت‌زاده (وزیر وقت صمت) مدیرعامل سازمان کشتیرانی از شرکتهای تابعه شستا شد و تا اوایل مرداد امسال، یعنی سه ماه قبل در این سمت مهم بود.»

#رشته_توییت رادیوفردا و باقی "رسانه‌"های اصلاح‌طلب، در یک دروغ‌گویی آشکار، خبر بازداشت محمد سعیدی رو به شکل بازداشت یک فرد نزدیک به احمدی‌نژاد منتشر کردند. سعیدی مدیر امنیتی دولت سوپرامنیتی روحانیه که بیشتر از یک‌دهه در دولت‌های موسوی و هاشمی، معاون/مدیرکل وزارت اطلاعات بود.۱/۵ https://t.co/aoHzhRtUOJ pic.twitter.com/Lrq1cuHK6X — Amir Etemadi (@amiretemadi) November 6, 2019

#محمدسعیدی #وزیراسبق #کشتیرانی #امیراعتمادی #فساداقتصادی #حسنروحانی #دیدگاهنو #احمدینژاد #لاریجانی

© 2020 New Vision Research Institute

  • White Facebook Icon