من زنی مسلمان و مهاجر هستم، اما به ترامپ رای دادم

در تلگرام بخوانید

اسرا نعمانی – این روزها در مورد حامیان خاموش ترامپ زیاد صحبت می شود. من یک زن ۵۱ساله، مسلمان، مهاجر و رنگین پوست هستم و اعتراف می کنم در عین حال یکی از رای دهندگان به ترامپ هستم. اگر چه حامیان ترامپ را به القاب ناخوشایند گوناگونی متهم می کنند اما من “متعصب”، “نژادپرست”، و یا “میهن پرست متعصب” نیستم و حتی بخشی از “انتقام سفید” نیز نیستم. در زمستان ۲۰۰۸ به عنوان یک فرد عمیقا لیبرال و دختر مغرور ویرجینای غربی، به ویرجینیای محافظه کار کوچ کردم، تنها به این دلیل که این ایالت به انتخاب اولین رییس جمهور آفریقایی تبار ایالات متحده کمک کرده بود. اما در طول سال گذشته، ترجیح انتخاباتی ام را پنهان کردم، زیرا کم کم داشتم قانع می شدم که باید به دونالد ترامپِ جمهوری خواه رای بدهم.

عصر روز سه شنبه، فقط چند دقیقه قبل از پایان رای گیری، در مدرسه ابتدایی Forestville در شهر فیرفکس که اغلب دموکرات هستند، در پارتیشن مقوایی قرار گرفتم و قلمی که بین انگشتانم قرار گرفته بود دایره کنار اسم دونالد ترامپ و معاونش، مایک پنس، را علامت گذاری کرد تا رای من به رییس جمهور منتخبم را ثبت کند. پس از آنکه هیلاری کیلینتون پیروزی دونالد ترامپ را تصدیق کرد و او را رییس جمهور منتخب نامید، دوستی در پیام توییتری از جهان عذرخواهی کرد و نوشت، میلیون ها آمریکایی به ترامپ رای نداده اند و در “نفرت، تفرقه و جهل” دونالد ترامپ سهیم نیستند. او در پایان نوشت، “اما شرمنده ایم از میلیون ها نفری که چنین کردند.”

این حکم دوست من، احتمالا شامل من هم می شود. من هم به ترامپ رای دادم. اما من فکر می کنم این تحلیل صحیح نیست و انکار نگرانی های رای دهندگان منجر به شکست هیلاری کلینتون شد. من با قاطعیت نفرت، جداسازی و نادانی را رد می کنم و از موضع حزب دموکرات در مورد سقط جنین، ازدواج همجنس گرایان و تغییرات آب و هوایی دفاع می کنم. اما من مادر مجردی هستم که نتوانستم از مزایای سیستم بیمه اوباما بهره مند شوم. برنامه اصلاحی وام مسکن رییس جمهور به من کمکی نکرد. سه شنبه، من از زادگاهم «مورگان تاون» در ویرجینیا رانندگی می کردم. آمریکایی های معمولی مانند خودم را می دیدم، کسانی که با وجود گذشت هشت سال از دولت اوباما در حال تلاش برای حداقل های زندگی هستند.

نهایتاً، من به عنوان مسلمانی که مستقیماً  افراط گرایی اسلامی را تجربه کرده ام، با تصمیم اوباما و حزب دموکرات مبنی بر حمایت از “اسلام” در دولت اسلامی مخالف هستم. البته گفتار ترامپ از نزاکت دور است و مردم می توانند توصیه های او را از اصول خود متفاوت بیابند. البته به نظر من دولت های قطر و عربستان و رسانه هایشان مانند الجزیره و متحدانشان در غرب در این باره اغراق می کنند، تا از این طریق توجهات را از موضوع اصلی پرت کنند. همان موضوعی که باعث نگرانی من به عنوان یک انسان شده است: اسلام افراطی که از راهرو هتل «تاج محل» در بمبئی تا سالن رقص در کلوپی شبانه در اورلاندو خون راه انداخته است. در اواسط ماه ژوئن، پس از تیراندازی غم انگیز در کلوپ شبانه «پالس» در اورلاندوی فلوریدا، ترامپ با همان لحن مألوف تند و تیز خود گفت: آیا اوباما، بالاخره از کلمات تروریسم اسلام افراطی استفاده خواهد کرد؟ اگر نه او باید فوراً به خاطر این رسوایی استعفا دهد.

به نظر می آید کلینتون -نامزد حزب دموکرات- با اوباما هم نظر است. او در  شبکه سی ان ان گفت: «به نظر من اینکه ما چه کار می کنیم خیلی مهمتر از آن است که چه می گوییم. مهم این است که ما بن لادن را گرفتیم، نه اینکه او را چه می نامیم. من به روشنی گفتم “ما”. چه شما آن را جهادگرایی افراطی بنامید و یا اسلامگرایی افراطی. من فکر می کنم که آنها یک معنی می دهند.» اواسط اکتبر، ویکی لیکس برخی از ای میل های کیلینتون که مربوط به اوت ۲۰۱۴ بود را منتشر کرد، که بسیار برای من تلخ بود. در آنجا کلینتون به جان پودستا گفت: ما باید از امکانات دیپلماتیک و اطلاعات قوی خود برای اعمال فشار بر دولت های قطر و عربستان سعودی استفاده کنیم، کشورهایی که مخفیانه از ISIL (نامی ملاحظه گر برای داعش) دیگر گروه های سنی تندرو حمایت مالی و لجستیکی می کنند.» افشای کمک چند میلیون دلاری قطر و عربستان سعودی به بنیاد کلینتون باعث شد من از کلینتون حمایت نکنم. بله من خواهان دستمزد برابر به زنان و مردان هستم. قطعا من حرف های خارج از نزاکت ترامپ را رد می کنم و با برنامه هایی مانند کشیدن دیوار بین ایالات متحده و مکزیک، یا ممنوعیت ورود مسلمانان مخالف هستم. اما من به ایالات متحده باور دارم و به این مبالغه های سیاسی که از ترامپ و حامیانش شرور می سازند، باوری ندارم.

من سعی می کردم افکارم را با آرامش در توییتر توضیح دهم. اما فشار مخالفان ترامپ هر فکر متفاوتی را نابود می کرد. اگر شما حامی ترامپ می بودید، حتما یک دهاتی بودید. چندروز قبل از انتخابات، یک روزنامه نگار هندی به من ایمیل زد و از من پرسید: «درباره اوضاع مسلمانان در دوران ترامپ چه فکر می کنی؟» به او گفتم که من خودم به عنوان یک کودک هندی، وقتی ۴ ساله بودم از هند به آمریکا مهاجرت کردم، و قطعا به عنوان یک مسلمان در دوران ترامپ نیز ترسی نخواهم داشت. خودکنترلی این جامعه و تعادلی که در آمریکا وجود دارد، و تاریخ غنی این کشور در زمینه عدالت اجتماعی و حقوق شهروندی، هرگز اجازه نخواهد داد که شعارهای ترسناک انتخاباتی ترامپ محقق شود.

در عوض آنچه موجب نگرانی من است، نفوذ دیکتاتوری های دینی مانند قطر و عربستان سعودی در آمریکایِ هیلاری کلینتون است. این دیکتاتوری ها، مثال های بارزی از کشورهایی هستند که در تامین حقوق اولیه انسانی و فراهم کردن حقوق شهروندی برای مهاجران هندی و آوارگان سوری شکست خورده اند. ما حتما باید در مقابل نفرت از مسلمانان ایستادگی کنیم اما همچنین باید در مقابل نفرتی که از سوی مسلمانان ابراز می شود نیز بایستیم تا همه بتوانند در آرامش زندگی کنند. این پاسخ من به آن روزنامه نگار هندی بود، اما ایمیل من به او نرسید و من نیز از ترس پاسخ احتمالی او، آن را دوباره نفرستادم. اما بعد از آن رفتم و به ترامپ رای دادم.

*اسرا نعمانی، خبرنگار سابق وال استریت ژورنال و یکی از بنیانگذاران جنبش «اصلاحگری در اسلام» است. او را می توانید در توییتر با نام AsraNomani دنبال کنید.

#اسلام #رایدادنبهترامپ #دیدگاهنو #اسرانعمانی #ترامپ

© 2020 New Vision Research Institute

  • White Facebook Icon