نامه نسرین ستوده از زندان اوین، جان فرهاد میثمی در خطر است!

بیش از ۴ ماه است از اعتصاب غذای دکتر فرهاد میثمی می گذرد. جرم او حمایت از دختران خیابان انقلاب و اتهامش تشویق به فساد و فحشاء است. این اتهام به گمان تولید و توزیع پیکسل های “من به حجاب اجباری اعتراض دارم” به او نسبت داده شده است که می تواند ده سال حبس در پی داشته باشد.

در تلگرام بخوانید

اکنون او به جرم حمایت از خواسته ی زنان سرزمین اش و در اعتراض به بازداشت ناعادلانه ی خود و همسر اینجانب، رضا خندان، دست به اعتصاب غذا زده است. آنچه من می دانم جان فرهاد به طور جدی در خطر است و از همه ی جان های آگاه می خواهم که هر آنچه در توان دارند برای نجات جان این شهروند فرهیخته به کار ببندند. فرهاد که سال هاست زندگی اش با اندیشه و قلم عجین شده است، در عمل مدنی نیز نشان داده است از جسارت و صداقت قابل تحسینی برخوردار است که او را به سرمایه ای ملی برای همه ایرانیان تبدیل کرده است.

بنابراین من از همه فعالان حقوق بشر، فعالان مدنی و جامعه ی وکالت در خواست دارم جهت استفاده از ظرفیت های خود در جهت آزادی فرهاد عزیز تلاش کنند، قبل از آن که خطر غیر قابل جبرانی این سرمایه ی مداراگر را از ما بگیرد.فرهاد بیش از ۴ ماه است با آرامش و متانت با مرگی خاموش دست و پنجه نرم می کند. او را دریابید!

نسرین ستوده زندان اوین آذر ۹۷

#اوین #زنداناوین #فرهادمیثمی #حقوقبشر #دیدگاهنو #رضاخندان #نسرینستوده

© 2020 New Vision Research Institute

  • White Facebook Icon