ناکامی های دوومیدانی در المپیک؛ بی کفایتی رییس در سایه اهانت مجری

منا میرزایی

روزنامه نگار


در تلگرامبخوانید

خبر اهانت کارشناسان تلویزیون به لیلا رجبی روز گذشته برای ساعاتی، به تیتر یک همه خبرهای المپیکی ایران تبدیل شده بود و همه اتفاقات دیگر را تحت الشعاع قرار داده بود.  ماجرا از این قرار بود که لیلا رجبی، نماینده دوومیدانی ایران در پرتاب وزنه، در مرحله مقدماتی حذف شد. کارشناسان محترم تلویزیون که فکر می کنند زنان باید بعد از شکست در المپیک گریه کنند، بعد از اینکه دیدند خبری از اشک های لیلا نیست شروع به تحقیر و تمسخر او کردند و در نهایت هم طی یک همفکری به این نتیجه رسیدند که نبود مربی لیلا، تاثیری در نتیجه او نداشته و او فقط غیرت کم داشته تا موفق شود!

خبر که پخش شد، همه واکنش نشان دادند. پیمان رجبی، همسر او ویدیویی ضبط کرد و ضمن انتقاد از کارشناسان تلویزیون به شرح مشکلاتی پرداخت که لیلا در این مدت با آن روبرو بود. فضای مجازی پر بود از کاربران خشمگینی که خواهان عذرخواهی رسمی صداوسیما بودند. اعتراضات گسترده باعث شد تا در کمتر از ۲۴ ساعت، رییس شبکه ورزش اطلاعیه ای صادر کند، مبنی بر اینکه نظریات مطرح شده در این برنامه ارتباطی با موضع رسمی این شبکه ندارد. پاسخی که قطعا برای هیچ کس قانع کننده نیست و هنوز هم فضای مجازی متاثر از توهین های فردی به نام مهاجر حسینی است که به خود اجازه داد تحت نام یک کارشناس نظراتی در مورد یک ورزشکار بیان کند که نه کارشناسانه بود و نه حتی انسانی!

اما اتفاق مهمی که امروز در سایه اهانت مهاجر حسینی قرار گرفت، خبر حذف دو نماینده ایران در دوومیدانی بود؛احسان حدادی و لیلا رجبی که هر دو در المپیک لندن نتایج به مراتب بهتری کسب کرده بودند. حذف نمایندگان شایسته ایران تحت مدیریت نا کارآمد فردی به نام کیهانی که هنوز هم مشخص نیست بر پایه کدام سابقه و تجربه از کارمندی بانک و خبرنگاری به ریاست فدراسیون مهم و حساسی به نام دوومیدانی رسیده است. کیهانی امسال هرچه در چنته داشت برای سرخوردگی ورزشکاران و فشار به آنها رو کرد! همین چند هفته پیش پس از آنکه مریم طوسی، دونده رکوردشکن ایران که سابقه قهرمانی آسیا را هم دارد در آخرین مسابقه انتخابی هم در کسب مجوز حضور در المپیک ناکام ماند، لب به سخن گشود و از مشکلاتی گفت که تمرکز و انرژی ورزشکاران را گرفته بود. از کمبود زمین تمرینی، از نبود مربی مناسب، از اردوهایی که برگزار نشده لغو می شدند تا حقوق ۳۵۰ هزار تومانی!

بعد از طوسی بقیه دوومیدانی کاران هم صدای اعتراضشان بلند شد تا معلوم شود پشت آن عکس های خندان اینستاگرامی سر چه دل های پر دردی پنهان است. و لیلا رجبی. لیلایی که آقای کارشناس حتما نمی داند اگر امروز گریه نکرده به این خاطر بود که چند ماه پیش در نامه ای اعلام کرده بود با این وضعیت و امکانات محال است که مدالی در المپیک کسب کند و فقط برای حفظ سهمیه ایران به مسابقات خواهد رفت. نامه گلایه آمیز لیلا که منتشر شد نه تنها تغییری در شرایط ایجاد نشد که حتی اعلام شد او به تنهایی به مسابقات اعزام خواهد شد! دو ماه گذشته برای لیلا صرف دست و پنجه کردن با مشکلی شد که حتی به ذهن رقبای او هم خطور نمی کند؛ اعزام یک مربی به همراه او به مسابقات!

و اما روی دیگر داستان و احسان حدادی، که آقای رییس همه تخم مرغ هایش را در سبد او گذاشته بود. کیهانی فکر می کرد با فراهم آوردن امکانات برای حدادی و مدال آوری او، فشارها از روی او برداشته خواهد شد و کسی به او انتقاد نخواهد کرد. غافل از آنکه باد کاشته و باد درو می کند. احسان حدادی هم که از لحاظ امکانات قابل مقایسه با رقبای خودش نبود، در دور مقدماتی حذف شد و حالا کیهانی باقی مانده و همه سوالاتی که باید امروز پاسخگو باشد. پاسخگوی حال خراب این روزهای فدراسیون دوومیدانی. پاسخگوی این همه استعداد که در زمان مدیریت او به هدر رفته و پاسخگوی اشک هایی که ریخته شدند و بغض هایی که در گلو ماندند.

#حذفاحسانحدادی #دیدگاهنو #لیلارجبی #مهاجرحسینی

© 2020 New Vision Research Institute

  • White Facebook Icon