نقش جمهوری اسلامی در ترور مدیر شبکه جم

در تلگرام بخوانید

سعید کریمیان سرمایه‌دار ایرانی و مدیر شبکهٔ تلویزیونی جم، شامگاه ۹ اردیبهشت سال ۱۳۹۶ در خودروی شخصی خود در استانبول و در محلهٔ ساری‌یر مورد حملهٔ مسلحانه قرار گرفت و بهمراه شریک کویتی خود به قتل رسید. خبرگزاری های حکومتی جمهوری اسلامی از جمله فارس و خبرگزاری صداسیما از اولین ساعات این اتفاق به پوشش آن پرداختند و شبکه العالم نیز از اولین شبکه هایی بود که این خبر را اعلام کرد. شبکه های حکومتی ایران به نقل خبری پرداخته بودند که کریمیان در یک مرکز خرید به ضرب ۲۷ گلوله کشته شده است.

امیرعباس فخرآور نیز ساعاتی پس از این اتفاق اعلام کرد که کریمیان که نسبت خانوادگی با او دارد توسط مزدوران جمهوری اسلامی در دفتر کارش کشته شده است. کریمیان اخیرا از سوی دادگاه انقلاب به شش سال زندان محکوم شده بود. خبرگزاری های حکومتی ایران از مدت ها قبل سعی در سناریو سازی از گذشته کریمیان داشتند. اوج این تلاش ها پس از پیوستن بازیگران ایرانی به شبکه جم و خصوصا پیوستن بازیگران زن و کسف حجاب آنها بود که خشم مقامات حکومتی ایران را در پی داشت.

بنا بر عادت مالوف پرونده سازی از ابتدا تلاش شد که برای کریمیان سوابق ارتباط و همکاری با سازمان مجاهدین جعل شود و حتی به مدد فتوشاپ عکسهایی از او در کنار مریم رجوی درست شد! این در حالی بود که شریک ایرانی وی “غلامرضا فراهانی” از اعضای سابق سپاه پاسداران بود و ارتباط نزدیک کریمیان و فراهانی با افراد صاحب نفوذ در ایران تا جایی پیشرفت که مجوز رسمی شبکه ایرانیان نیز صادر شد اما مدتی بعد در پی افشاگری فعالان اصلاح طلب از راه انداری شبکه ماهواره ای توسط آقازاده های نزدیک به حکومت، این مجوز لغو شد. تمام این فعالیت ها در کنار تکذیب های چندباره سازمان مجاهدین، مشخص میکند که ارتباط کریمیان با سازمان مجاهدین بیشتر داستان سرایی و سناریو سازی ارگان های خبرسازی سپاه و حاکمیت است.

تصویر بالا که توسط خبرگزاری سپاه منتشر شده است، تصویر فتوشاپی عکس پایین است که تلاش شده تا سر سعید کریمیان بجای فرد دیگری در کنار مریم رجوی قرار بگیرد!


صدا و سیما و ارگان های رسانه ای نزدیک به سپاه همواره تلاش میکنند تا شبکه های ماهوراه ای خارج از ایران را با اتهامات اغلب اخلاقی و مالی و مرتبط کردن آنها با سازمان های سیاسی مخالف، بی اعتبار کنند. بطور مثال شبکه فارسی وان را مسئول سست شدن بنیان خانواده معرفی کردند و شاید در هزاران مطلب و خبر و مقاله تلاش کردند تا به مخاطبان این شبکه در داخل ایران بقبولانند که دیدن این شبکه بنیان خانواده را از هم میپاشد! درست کردن داستان ارتباط های غیراخلاقی برای کارمندان بی بی سی فارسی و شبکه منوتو که به امری طبیعی و هر روزه بدل شده است.

مشخص نیست که نهادهای رسانه ای وابسته به حکومت چقدر هر روز از بیت المال و جیب مردم ایران هزینه میکنند تا سناریو و داستان های غیراخلاقی برای مخالفان خود بنویسند. ذهن آلوده این رسانه ها چیزی جز داستان های جنسی تخیلی نمیسازد. اگر داستان های غیراخلاقی جواب نداد، ارتباط با مجاهدین و بهایی ها و صهیونیست ها و سلطنت طلب ها هم در دستور کار است. آنها برای پنهان کردن ناکارآمدی خود حاضر هستند هر نوع اتهامی به مخالف خود بزنند تا در چشم مخاطب داخل کشور موجه جلوه کنند.

داستان سرایی درباره ارتباط کریمیان و سازمان مجاهدین، احتمال ترور او توسط سپاه را پررنگ تر میکند. اطلاع یافتن رسانه های حکومتی نزدیک به سپاه از این اتفاق از اولین دقایق رخ دادن آن، حتی قبل از اینکه رسانه های ترک از آن مطلع شوند، خود امری شک بر انگیز است. اشتباه در اعلام نحوه ترور کریمیان نیز از دیگر نقاط بحث برانگیز است. گویا رسانه های حکومتی انتظار داشتند که کریمیان در جایی دیگر و به نحوی دیگر ترور شود اما گویا برنامه تغییر میکند و قاتلان مجبور میشوند تا در خیابان به کریمیان و شریک کویتی او حمله کنند اما رسانه های حکومتی همچنان نقشه قبلی را در خبرهایشان اعلام میکنند و پس از آن بسرعت داستان سرایی ها درباره ارتباط کریمیان و سازمان مجاهدین شروع میشود و به سبک تحلیل های شریعتمداری (نماینده خامنه ای در روزنامه کیهان) این ترور نیز به خودزنی مجاهدین مجاهدین نسبت داده میشود و کار عوامل برون مرزی سپاه نیست (مانند همه عملیات های برون مرزی دیگر سپاه) اصولا مخالفان جمهوری اسلامی، خودشان خودشان را میکشند و خودزنی میکنند و جمهوری اسلامی نقشی در این ترورها ندارد. فقط بعدها فرامشوشان میشود و مثلا انیس نقاش را می آوردند در صدا و سیما و از او بخاطر ترور مخالفان جمهوری اسلامی تقدیر میکنند!

شادمانی ستاد رئیسی از ترور مدیر تلویزیون جم هم در نوع خود جالب است! این در حالی است که چهره های اصلاح طلب که در ابتدا شدیدا سعی داشتند هرگونه ارتباط جکومت ایران و این ترور را نفی کنند حالا با بهت و تعجب به واکنش اعضای ستاد رئیسی – که همگی از نزدیکان آقای خامنه ای و بیت رهبری هستند – واکنش نشان میدهند و از آنها میخواهند که حداقل برای رفع این اتهامی که متوجه حکومت شده است، چنین به پایکوبی نپردازند! طرفداران اصلاح طلبان و اعتدال گرایان گویا هنوز باور نکرده اند که در ایران چه خبر است و قدرت در دست کیست. این مردم ساده دل و غرق در فانتزی بکلی فراموش کرده اند که حکومت آقای خامنه ای این ترورها و جنایت ها تخصص دیرینه اش است!

در تلگرام بخوانید

#ترورسعیدکریمیان #سپاه #مدیرشبکهجم #دیدگاهنو #خامنهای #سعیدکریماین #تروهایبرونمرزی

© 2020 New Vision Research Institute

  • White Facebook Icon