همه چیز زیر سر کیم کارداشیان است


در تلگرامبخوانید

فریبا داوودی مهاجر

فعال حقوق زنان

مردی که دختر مورد علاقه‌اش را به‌قتل رسانده، مدعی ‌شد به دلیل توهم ناشی از مصرف شیشه دست به این‌کار زده‌ است. دختر جوان فرزانه نام داشت و پسر هرمز و قرار بود ازدواج کنند. هرمز به پلیس می گوید: چند سال قبل با فرزانه آشنا شدم و تصمیم به ازدواج گرفتیم ولی پدر و مادرش مخالف بودند اما فرزانه جلوی خانواده اش ایستاد و گفت همه چیز را به جان می خرد تا با من ازدواج کند. یک روز که با هم شیشه کشیده بودیم دچار توهم شدم و او را خفه کردم (۱)

سیامک جوان ۲۶ ساله اصفهانی پس از مصرف شیشه دچار توهم شد و مادرش را به قتل رساند و سپس اقدام به آتش زدن خانه کرد. او قصد داشت پدرش را نیز به قتل برساند که موفق نشد. رییس پلیس آگاهی استان اصفهان برای او قرار قانونی را صادر و دستور تحقیقات تکمیلی را صادر کرد . سرهنگ حسین‌زاده، رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان، با بیان این خبر به همشهری گفت: بعد از اعترافات هولناک جوان شیشه‌ای، برای او قرار قانونی صادر شد و تحقیقات تکمیلی درخصوص این پرونده ادامه دارد.

معصومه دختر جوانی است که برای لاغری شروع به مصرف نوعی از آمفتامین کرده است. او می گوید: اشتهایم را از دست دادم و از این بابت خیلی خوشحال بودم چون وزن زیادی ازدست دادم . تمرکزم زیاد شده بود و ساعت ها می توانستم بدون خستگی درس بخوانم. من باید هم کار می کردم و هم درس می خواندم و همین موضوع موجب شد که این قرص را مصرف کنم. یک روز که اشتباهی دو قرص را با هم مصرف کردم دچار توهم و حتی فراموشی شدم. به هیچوجه به خاطر نمی آورم ولی بدون اختیار از یک مغازه جنسی را برداشته بودم بدون آنکه پولش را بدهم و دستگیر شدم . از شدت خجالت به هیچ کدام از فامیل نگفتم حتی خجالت کشیدم به وکیل اطلاع دهم و امروز برای مصرف قرص که اصلا از عواقب آن اطلاع نداشتم دارای سابقه دزدی هستم در حالیکه من این عمل را در زندگی عادی نه تنها گناه که عملی زشت می دانستم.

شیشه و رفتارهای تکانه ای و ناگهانی 

دکتر محمدرضا قدیرزاده، کارشناس اعتیاد سازمان پزشکی قانونی کشور می‌گوید: ماده مخدر شیشه یک ماده محرک و از خانواده آمفتامین‌هاست و علاوه بر اینکه اعتیادآور است به‌شدت فرد مصرف‌کننده را دچار وابستگی فکری و روانی می‌کند. این ماده مخدر تاثیر مستقیمی روی سیستم عصبی فرد دارد. این کارشناس ادامه می‌دهد: فرد پس از مصرف دچار غلیان شدید و زودگذر احساسات شده که در مواقعی با نوعی تجربه حالت معنوی همراه است که این موضوع باعث شده در عرفان‌های کاذب از آن استفاده شود. دکتر قدیرزاده خاطرنشان می‌کند: هورمون دوپامین در بخشی از مغز وجود دارد که کنترل‌کننده احساس لذت است. فرد پس از مصرف شیشه احساس لذت وصف ناشدنی دارد که در مصرف‌های بعدی این احساس کمتر می‌شود.

با تخلیه کامل دوپامین فرد احساس لذت را از دست می‌دهد. به همین خاطر فرد معتاد پس از مصرف طولانی دچار حالت افسردگی و عدم‌کنترل احساس لذت در زندگی می‌شود. مصرف این ماده مخدر ابتدا باعث افزایش هوشیاری و انرژی، کاهش نیاز به خواب و افزایش تمرکز می‌شود اما با ادامه مصرف، فرد دچار فشار خون، زخم‌های بدن، تحلیل رفتن بافت، لاغری، خرابی دندان و لثه و آسیب‌های قلبی، رفتار تکانه‌ای و ناگهانی، پرخاشگری و بی‌قراری، بد بینی شدید به‌خصوص به خانواده، توهم و هذیان و گوشه‌گیری می‌شود.(۲)

چندی پیش روزنامه شرق نوشت جوان ۱۹ ساله سمنانی برای تامین هزینه خرید شیشه عمه خود را کشت و دختر ۴ ساله وی را حلق آویز کرد . دوازده النگو عمه اش را فروخت و در توهم شیشه فرو رفت و باز اگر در روزنامه ها و لابلای اخبار حوادث جستجو کنید دهها خبر از جرم و جنایت به دلیل مصرف شیشه و مواد توهم آوری چون شیشه بر می خورید که پایانی ندارد . اخباری که با خواندن هر یک از آنها از خود سوال می کنید در چنین شرایطی پلیس کجاست ؟ استراتژی نهادهای ذی ربط برای جمع آوری شیشه و مواد توهم آور چیست و آیا واقعا نهادهای انتظامی کشور قادر به برخورد با سوداگران شیشه و کریستال و دیگر مواد توهم زا نیستند؟

عملیات عنکبوت 

در میان این همه قتل و جنایت به دلیل مصرف شیشه و انتظار برای برخورد با این معضل اجتماعی با خبری حیرت آور روبرو شدم .عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران در دیدار با قضات دادسرای جرایم رایانه‌ای توضیحاتی درباره پرونده عنکبوت یک و دو ارائه کرد. در این جلسه یکی مدل‌های بازداشت شده، اعترافاتی داشت که از تلویزیون هم پخش شد. ساعاتی پس از این، جواد بابایی، سرپرست دادسرای جرایم رایانه‌ای به صورت حضوری در استودیوی ویژه خبری حاضر شد. مصطفی علیزاده کارشناس و سخنگوی مرکز مقابله با جرایم سازمان یافته سایبری و فرشاد مهدی پورکارشناس رسانه به صورت تلفنی در این میزگرد درباره تهدیدهای شبکه های اجتماعی در حوزه مدلینگ و مانکن سازی به اظهار نظر پرداختند.

دادستان و ماموران در عملیاتی محیرالعقول به نام عنکبوت چند زن مدل که لباس های مختلف را در صفحات علنی اینستاگرام و با نام واقعی خود به نمایش می گذاشتند دستگیر کردند و مطابق همیشه یک نفر از آنها را جلوی دوربین نشاندند تا درباره خودش جلوی میلیون ها ایرانی اعتراف کند که پشیمان است و آرزوی هر دختری ازدواج است و خلاصه مرد خوب به سراغ خانم هایی مثل او نمی رود. دختر جوان حرف می زد و خبرهای مربوط به قتل های ناشی از مصرف شیشه مثل فیلم از جلوی چشم من عبور می کرد. فرشاد مهدی پور کارشناس رسانه در باره تهدیدهای این زنان برای جامعه می گفت و من به مادری فکر می کردم که پسرش شیشه کشیده و به دست پاره تنش به قتل رسیده است.

بابایی سرپرست جرایم رسانه ای می گوید:  از دو سال پیش رصد اینستاگرام آغاز شد. ضابطان ما برای طراحی سیستم استکباری در این حوزه حساس شدند و مواجه به این موضوع شدند که ۲۰ درصد اینستاگرام در اختیار چرخه مدلینگ شامل مدلها، عکاسها و مزون هاست که ۶۰ درصد دنبال کننده ها را به خود اختصاص می دهند. این حجم زیاد، تاثیرپذیری زیاد دارد و این حوزه رصد شد و با ایجاد و القای مسایل غیراخلاقی و غیر دینی و بی بند و باری مواجه شدیم. به صورت سازمان یافته با اقدامات تخریبی فرهنگ جامعه مواجه شدیم که باعث شد برخورد بشود.(۳)

با خود فکر کردم اگر دو سال رصد سوداگران شیشه و مواد توهم آور ادامه داشت. اگر دو سال آن ها به جای آنکه به  دنبال کشف برنامه های سیستم استکباری برای طراحی لباس و اقدامات تخریبی ناشی از آن باشند به مقابله با خرید و فروش شیشه می پرداختند چند مادر و همسر و کودک و انسان زنده بودند و تا کی مسولان مملکت ما با عروسک خیمه شب بازی استکبار ستیزی با افکار عمومی بازی کرده و از پرداختن به آسیب های اجتماعی اصلی جامعه به رصد این آدم و آن آدم از نرگس محمدی تا امید کوکبی و تعقیب عکاس ها و بستن خیاط خانه ها و آرایش گاهها می پردازند. بابایی می گوید ریشه در خارجی هاست. در برنامه ریزی دشمن . برنامه ریزی شده می خواهند عفت عمومی را از بین ببرند . هدف تضعیف خانواده است و همه چیز زیر سر کیم کارداشیان است بعد می گوید نقشه ها از انگلستان می آید . بی آبرویی باعث شده خانواده ها دست به خود کشی بزنند وقتی کالک عملیاتی را جلوی آدم رسم می کنند، می فهمیم هدف گذاری خارجی است.

سلیقه ها حرف اول را می زنند

سلیقه ها حرف اول سیاست گذاری کشور را می زنند . تحقیق کیلویی چند وقتی بسیاری از محققان آسیب های اجتماعی یا در زندان به سر می برند و یا درب دفاترشان پلمپ شده و خانه نشین شده اند. اولویت مواد مخدر است یا دو سال تحقیق درباره چند مدل لباس را هیچ کس معین نمی کند جز سلیقه ها. سلیقه هایی که که متولیانش بر اساس عملیات عنکوب ۱ تا ۱۰۰ پست می گیرند و مقام توزیع می کنند و باز ما در خبرها می خوانیم :  پسری مادرش را پس از مصرف شیشه به قتل رساند.

برنامه ریزی در کشور ما به کما رفته است و همه چیزروی هوا اداره می شود . برنامه ریزی و اولویت بندی  درکنترل آسیب های اجتماعی بی هویت شده و سلیقه ها هستند که ترکتازی می کنند. برنامه های توسعه ای در کشور ما از لحاظ سیاست ها، تدوین، بررسی، اجرا و نظارت به شوخی تبدیل شده و پشت هیچ عملیاتی حتی مبارزه با آسیب های اجتماعی، آسیب شناسی وجود ندارد که اگر داشت به جای صرف میلیون ها تومان هزینه و دو سال تعقیب چند زن مدل و عکاس و خیاط به مشکلات عمیق تری که جامعه ما را از درون تهی می کند پرداخته می شد.

#کیمکارداشیان #دیدگاهنو #خامنهای #معضلاتاجتماعی #موادمخدر

© 2020 New Vision Research Institute

  • White Facebook Icon