هنگامه شهیدی به زندان طولانی‌مدت محکوم شد

هنگامه شهیدی فعال مدنی و زندانی سیاسی که تاکنون چندین مرتبه بازداشت و زندانی شده است، از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شده است. خانم شهیدی از چهره‌های اصلاح‌طلب بود که پس از بازداشت در دولت حسن‌روحانی از وی و اصلاح‌طلبان انتقاد کرد.

در تلگرام بخوانید

هنگامه شهیدی پیشتر در دو نامه خطاب به رئیس قوه‌قضاییه از ضوابط غیرقانونی دستگاه تحت مدیریت او انتقاد کرده و شش ماه انفرادی وی را ناشی از خصومت شخصی با خود دانسته بود و در نامه خود نوشته بود: «دستگاه امنیتی کشور به عنوان ضابط قضایی با نظر مستقیم دادستان تهران (عباس جعفری دولت‌آبادی)، مرا به اتهام واهی و کذب ارتباط با کانال خبری آمدنیوز، بدون هیچ‌گونه سند و مدرک رسمی و حقوقی متهم … کرد».

وی با اعلام اینکه «مبنای برخی رفتارها در قوه قضائیه، مشکلات شخصی با افراد» است از رئیس این قوه خواستار استیفای حقوق از دست رفته مادی و معنوی خود به خاطر شش ماه زندان انفرادی بدون سند و مدرک متقن و حقوقی شده بود.

خانم شهیدی با وجود بیماری و حمله قلبی در کیش بازداشت شد.عباس جعفری، دولت‌آبادی، دادستان تهران، در پاسخ به پرسش خبرگزاری تسنیم دربارهٔ علت و بازداشت هنگامه شهیدی و آخرین وضعیت پرنده قبلی وی گفته بود: «وی چند ماهی متواری بود و همان‌طور که در شبکه‌های مجازی می‌دیدم هر روز اهانت‌هایی آشکاری به دستگاه قضایی و مسئولینش می‌کرد به جای اینکه خود را معرفی کند توئیت‌های بسیار مجرمانه‌ای منتشر می‌کرد. امروز در جزیره کیش درحالی که مدعی بود تا تغییر مسئولان دستگاه قضایی خود را معرفی نخواهد کرد دستگیر شد.»

#قوهقضاییه #هنگامهشهیدی #حسنروحانی #دیدگاهنو #زندانیسیاسی

© 2020 New Vision Research Institute

  • White Facebook Icon