وزیر آموزش و پرورش؛ پول نداریم، مردم پول بدهند

وزیر آموزش و پرورش در حاشیه نشست دولت در گفتگو با رسانه‌ها اعلام کرد « پول نداریم، مردم بدهند». سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش دولت حسن روحانی در سخنان خود می گوید:« اگر مردم پول بدهند یک تا دو ساله مشکل مدارس حل خواهد شد».

در تلگرام بخوانید

لازم به ذکر است که دولت، برای وزارت آموزش ‌و پرورش در لایحه بودجه سال ۹۷ اعتباری معادل تقریبا ۳۶ هزار میلیارد تومان درنظر گرفته است.بودجه استانی ۹۷ ۳۳ هزار میلیارد تومان و نزدیک به ۳ هزار میلیارد هم اعتبارات اجرایی این وزارتخانه درنظر گرفته شده است. نوسازی مدارس در تمام ارکان و در تمام استان‌ها، ساخت فضاهای آموزشی جدید، تکمیل فضاهای آموزشی نیمه تمام، تخریب و بازسازی فضای مورد نیاز و فرسوده، مقاوم‌سازی فضاهای آموزشی دارای استحکام اندک، تجهیز مدارس به اقلام مورد نیاز، استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس و همچنین تعمیر و نگهداری تمام ساختمان‌های آموزش و پرورش در سراسر کشور را بر عهده دارد. مأموریت اصلی نوسازی مدارس، فعالیت‌های عمرانی در حوزه تعلیم و تربیت کشور است که بدون شک بسیار مهم و تأثیرگذار تلقی می‌شود.

امسال نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد کاهش اعتبارات ایمن سازی مدارس بوده است یعنی درسال۱۳۹۶معادل۵۸۵میلیارد تومان بودجه بود امسال ۳۷۶ میلیارد تومان بوده است. اعتبارات مربوط به تکمیل فضای های آموزشی نیمه تمام را ۵۰ درصدش توسط خیرین تامین می شود نیز کاهش یافته و از ۲۱۵ و نیم میلیارد به ۱۴۲ میلیارد رسیده است. یک بودجه ۳ میلیارد دلاری هم برای برنامه ششم توسعه در جهت ایمن سازی مدارس مصوب شده که امکان استفاده از این بودجه و برداشت از صندوق ذخیره ارزی در حال حاضر به هیچ عنوان امکان پذیر نیست. بیش از یک سوم فضاهای آموزشی کشور را دولت نساخته بلکه توسط خیرین ساخته شده است. در حال خاضر ۱۰۰ هزار مدرسه در ایران موجود است.#زاهدان #دیدگاهنو #وزیرآموزشوپرورش #آتشسوزیمدارس #مدارس

© 2020 New Vision Research Institute

  • White Facebook Icon