وزیر دفاع جمهوری‌اسلامی حمله به نفت‌کش‌ها را تکذیب کرد

پس از انتشار ویدیو پنتاگون درخصوص برداشتن بمب عمل‌نکرده بر روی بدنه نفتکش‌های مورد حمله در دریای عمان، امیر حاتمی، وزیر دفاع به این فیلم واکنش نشان داد و گفت:« اتهام حمله به نفت‌کش‌ها در دردیای عمان را قاطعانه رد می‌کنیم. این اتهام‌ها به نیروهای مسلح ایران و فیلم منتشرشده درباره این حادثه مستند نیستند».

وی افزود:« نیروهای مسلح و نیروهای «سازمان بنادر و کشتی‌رانی» ایران پس از حادثه، از نخستین نیروهایی بودند که برای کمک‌رسانی به سراغ نفت‌کش‌ها رفتند و در نفت‌کش نخست ۲۳نفر را نجات دادند.زمانی‌که نیروهای ما برای کمک به سراغ نفت‌کش دوم رفتند، کارکنان این کشتی گفتند شناور دیگری پیش‌تر به آن‌ها کمک رسانده؛ یعنی آمریکایی‌ها زودتر از ما به منطقه‌ای که ادعا می‌کنند فیلمی از آن‌جا دارند، رسیده‌اند.»

ستادفرماندهی مرکزی ارتش‌آمریکا، سنتکام، فیلم و عکس‌هایی منتشر کرده که مدعی‌است نشان می‌دهند سرنشینان یک قایق تندروی سپاه‌ جمهوری‌اسلامی، برای پنهان‌داشتن ماجرا، یک مین عمل‌نکرده را از پیکره یکی ‌از نفت‌‌کش‌ها، که هفته‌گذشته به آن‌ها حمله‌ شد، جدا می‌کند.

حالا منظور حاتمی، وزیردفاع کشور، این‌است‌که چه‌بسا آن مین عمل‌نشده، پیش‌از رسیدن ایرانی‌ها به نفت کش، از سوی آمریکایی‌ها به کشتی چسبیده ‌بوده. ستادفرماندهی مرکزی آمریکا، مدعی‌شده کارکنانی که قایق‌های‌گشتی جمهوری‌اسلامی می‌گویند نجات داده‌اند پیش‌از آن از سوی یک کشتی اماراتی نجات داده‌شده‌بودند و این کشتی، به‌دستور یک قایق جمهوری‌اسلامی، آن‌ها را به قایق ایران تحویل داده‌بود که این عمل می‌تواند به معنی گروگان‌گیری باشد.

#آمریکا #نفتکشها #ستادفرماندهیمرکزیآمریکا #دیدگاهنو #وزیردفاع #جمهوریاسلامی #سنتکام

© 2020 New Vision Research Institute

  • White Facebook Icon