پس از دستور خامنه‌ای، برنامه «برنده باش» از صداو سیما حذف شد

یک روز پس از تذکر علی خامنه‌ای به تلویزیون حکومتی ایران در مورد «ترویج بخت‌آزمایی» مسابقه جنجالی «برنده باش»از برنامه‌های صداوسیما حذف شد. مکارم شیرازی معروف به سلطان شکر سه روز پیش اعلام کرد که شرکت در این برنامه جایز نیست. علی خامنه‌ای روز چهارشنبه، چهارم اردیبهشت، در سخنرانی برای شماری از کارگران گفته بود که «… روش‌هایی شبیه بخت‌آزمایی را ترویج نکنیم که دستگاه‌های مختلف از جمله صداوسیما باید متوجه این معنا باشند». پیشتر ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید در قم، در پاسخ به یک استفتا درباره جوایز یک مسابقه تلویزیونی آن را به قمار تشبیه کرده بود.

رهبری اتمام حجت فرمودند. از این پس، با جدیت بیشتری #بخت‌آزمایی⁩ ها، تخلف‌های ارزش‌افزوده و دستکاری رای مردم را پیگیری خواهیم کرد. «گفته بودیم که از ⁧ #حق‌الناس⁩ کوتاه نمی‌آییم…» pic.twitter.com/Iqemr80d6p — MJ Azari Jahromi (@azarijahromi) April 24, 2019

در پی تذکر این دو مقام مذهبی، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، در حساب توییتری خود خبر داد که «طی دستوالعملی، مدیران عامل اپراتورهای تلفن همراه را موظف کردم شخصا بر روند مسابقات غیرمشروع بخت‌ آزمایی در تلویزیون و غیر آن نظارت کنند و جلوی این پدیده سوء را بگیرند». حال وب‌سایت جماران در این باره نوشته است: «پیرو فتوای آیت‌الله مکارم شیرازی و تذکر مقام معظم رهبری مبنی بر حذف برنامه‌های بخت‌آزمایی صداوسیما، برنامه جنجالی “برنده باش” بدون هیچ توضیحی تاکنون از کنداکتور شبکه ۳ صداوسیما حذف شده است، اما بنر آن در سایت موجود است.» شرط حضور در مسابقه تلویزیونی «برنده باش» خرید سؤال و پاسخ درست به آنها از طریق اپلیکیشنی مخصوص است و در صورت درست بودن جواب‌ها چهار نفر به مسابقه حضوری دعوت می‌شوند. این مسابقه در اسفندماه سال ۹۷ هم زمانی جنجالی شد که نامش به جای نام برنامه «نود» با اجرای عادل فردوسی‌پور به عنوان برنامه منتخب مردم اعلام شد.

#برندهباش #خامنهای #دیدگاهنو #صداوسیما

© 2020 New Vision Research Institute

  • White Facebook Icon