چارلز کوپرمن به عنوان مشاور امنیت ملی موقتا جایگزین ‎جان بولتون شد

وزیر خزانه‌داری آمریکا پس از برکناری بولتون اعلام کرد: «ترامپ کارزار فشار حداکثری علیه ایران ادامه خواهد داشت». وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد با رفتن جان بولتون سیاست کاخ سفید عوض نمی‌شود و ترامپ آماده است بدون پیش‌شرط با روحانی دیدار کند. آمریکا تحریم‌های جدید علیه سپاه و حماس اعلام کرده است که نشان از تصمیم جدی ترامپ نسبت به جمهوری‌اسلامی دارد. گفته می‌شود عمده مشکلات ترامپ و جان بولتون بر سر امنیازات ترامپ به جان کیم اون، رهبر کره‌شمالی بوده است.

سناتور جمهوریخواه «لیندسی گرام» که روابط نزدیکی با دونالد ترامپ، رییس‌جمهور امریکا دارد،  در گفتگو با فاکس‌نیوز، سه گزینه اصلی جانشینی جان بولتون در سمت مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ را معرفی کرد که این افراد کیث کلاگ، برایان هوک و ریک وادل هستند.

کیث کلاگ، سپهبد بازنشسته و مشاور امنیت ملی کنونی مایک پنس، معاون رییس‌جمهوری آمریکا است که پیش‌تر به عنوان دبیر اجرایی و رییس کارکنان شورای امنیت ملی آمریکا در دولت ترامپ فعالیت می‌کرد. برایان هوک که طی سال‌های اخیر نام وی برای ایرانیان بارها تکرار شده است نیز نماینده ویژه امریکا در امور ایران و دیپلمات ارشد وزارت خارجه امریکا که روابطی نزدیک با مایک پاپمئو دارد. همچنین ریک وادل، ژنرال دوستاره ارتش امریکا و جانشین هربرت مک‌مستر، مشاور امنیت ملی وقت دانلد ترامپ در سال‌های ۲۰۱۷-۲۰۱۸ است که در حال حاضر دستیار جوزف دانفورد، رییس ستاد مشترک ارتش امریکا است.

#کیثکلاگ #آمریکا #ریکوادل #کاخسفید #دیدگاهنو #برایانهوک #ترامپ #جمهوریاسلامی #جانبولتون

© 2020 New Vision Research Institute

  • White Facebook Icon