چرخش به راست دموکرات‌هاهیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا «تیموتی مایکل کین»، سناتور فعلی دموکرات از ویرجینیا را روز جمعه به‌عنوان معاون خود در انتخابات آتی ریاست جمهوری معرفی کرد. این فرماندار سابق ویرجینیا بلیت دموکرات‌ها برای ورود به کابینه هیلاری را دریافت کرد. تیم کینِ ۵۸ ساله زاده شهر «سنت پل» در ایالت مینه سوتاست. او دانش آموخته حقوق از دانشگاه ‌هاروارد است و علاوه بر سابقه فرمانداری ایالت ویرجینیا، شهردار شهر ریچموند – مرکز ایالت ویرجینیا – نیز بوده است. ویرجینیا و به‌ویژه مرکز این ایالت، ریچموند، یکی از «پایتخت‌های تاریخی» جمهوری‌خواهان بوده است اما در چند انتخابات اخیر مردم این ایالت بارها از دموکرات‌ها حمایت کرده‌اند. به نظر ناظران انتخابات آمریکا، ویرجینیا یکی از ایالت‌های کلیدی در رای‌گیری پاییز امسال است.در تلگرامبخوانید

او از ژانویه ۲۰۱۳ به‌عنوان سناتور دموکرات از ایالت ویرجینیا به کنگره آمریکا راه یافته است. او همچنین در فاصله سال‌های بین ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ به‌عنوان رئیس کمیته ملی حزب دموکرات فعالیت داشت. کین یک مسیحی «کاتولیک رومن» است. او به زبان اسپانیایی تسلط کاملی دارد و پیش‌تر نیز یکی از گزینه‌های معاونت باراک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا بوده است. او یک دموکرات میانه‌رو به شمار می‌رود. به گزارش بی‌بی‌سی، کین از سوی ناظران به‌عنوان یک «گزینه امن» برای همراهی خانم کلینتون در انتخابات پاییز امسال معرفی شده است. کین عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا است. او در جریان آغاز حملات هوایی آمریکا به داعش به فرمان اوباما، طرفدار بررسی این موضوع در کنگره بود و معتقد بود بدون مجوز کنگره، ارتش ایالات متحده نباید اقدام به مداخله نظامی علیه داعش کند. این سناتور دموکرات همچنین یکی از حامیان توافق هسته‌ای با ایران است.

او در جریان سخنرانی اسفند ماه ۱۳۹۳ بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل در کنگره، از جمله سناتورهایی بود که این سخنرانی را تحریم کرد. هیلاری کلینتون دیروز در صفحه توییتری خود خبر از انتخاب کین به سمت معاونت خود داده است. این نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: «من سناتور کین را به‌عنوان معاون خود برگزیدم. به او بابت ورود به تیم انتخاباتی‌‌ام خوشامد می‌گویم.» تیم کین پس از اعلام این خبر در صفحه توییترش، معاونت کلینتون را مایه افتخار خود دانست. کلینتون در حالی تیم کین را به‌عنوان گزینه معاونت خود برگزیده است که فردا گردهمایی ملی حزب دموکرات در شهر فیلادلفیا ایالت پنسیلوانیا برگزار خواهد شد. در این گردهمایی حزبی قرار است نامزدی کلینتون به رای اعضای حزب گذاشته شود و به‌طور رسمی به تایید حزب برسد. کلینتون دوشنبه هفته گذشته در مصاحبه‌ای با شبکه «پی‌بی‌اس» آمریکا در ستایش از کین گفته بود: «آنچه درباره سناتور کین دوست دارم این است که او تا حالا در هیچ انتخاباتی شکست نخورده است. او یک شهردار، فرماندار و سناتور در کلاس جهانی و یکی از محترم‌ترین سناتورهایی است که من می‌شناسم.» بسیاری از ناظران انتخابات در آمریکا برگزیدن کین از سوی کلینتون را یک انتخاب هوشمندانه می‌دانند که می‌تواند میزان حمایت‌های حزبی و آرای انتخاباتی او را افزایش دهد.

همچنین انتخاب کین به لحاظ اینکه سناتور کنونی و فرماندار سابق یکی از ایالت‌های مردد در آمریکا است، ایالت مردد (swing state) به ایالتی گفته می‌شود که سرنوشت پیروزی جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در آن مشخص نیست. این ایالت‌ها در دوره‌های مختلف به جمهوری‌خواهان یا به دموکرات‌ها رای می‌دهند و آرای آنها را نمی‌توان از پیش در سبد رای احزاب جا داد. ویرجینیا یکی از این ایالت‌ها است که می‌تواند در گسترده‌تر کردن سبد رای کلینتون و افزایش آرای او نقش مثبتی داشته باشد. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کمتر از ۴ ماه دیگر و در نیمه آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد. او در سال ۲۰۰۸ هم در فهرست نهایی کسانی بود که باراک اوباما به‌عنوان یار انتخاباتی برای خود تهیه کرده بود اما در نهایت نام جو بایدن در کنار باراک اوباما نوشته شد. با وجود سوابق طولانی و درخشان کِین در عرصه سیاست آمریکا، برخی از ناظران می‌گویند انتخاب کین از سوی خانم کلینتون ممکن است به مذاق حامیان دست چپی او خوش نیاید. کِین مخالف سقط جنین و از مدافعان تجارت آزاد است.

#مایکلکین #دموکرات #دیدگاهنو #ترامپ #هیلاریکلینتون

© 2020 New Vision Research Institute

  • White Facebook Icon