یک شهروند بهایی به ۱۱ سال زندان محکوم شد

به گفته منابع مطلع به دیدگاه‌نو؛شهروند بهائی اهل شیراز که تا کنون ۴ بار توسط وزارت اطلاعات شیراز بازداشت شده است و دارای سه پرونده اتهامی در دادگاه انقلاب این شهر است.در پرونده دوم خود به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

در تلگرام بخوانید

به گفته این منبع آگاه؛این شهروند بهایی در سال ۱۳۹۰ برای اولین بار به اتهام تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی در بازداشتگاه وزارت اطلاعات شیراز به مدت ۸۲ روز بازداشت بود که طی مراحل مختلف دادرسی در دادگاه تجدید نظر از کلیه اتهامات وارده تبرئه شده بود. در مرحله دوم در سال ۱۳۹۲ به مدت ۵۶ روز توسط همان مرکز و به همان اتهامات بازداشت و مورد بازجویی و شکنجه روحی شدید قرار گرفت که نهایتا به ۵ سال حبس محکوم گردید که این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۲ سال حبس تعزیری و ۳ سال حبس تعلیقی کاهش یافت. نامبرده پس از طی ۷۴ روز از دوران محکومیت خود در زندان عادل اباد شیراز به دلیل نقض حکم در دیوان عالی به جهت بررسی مجدد پرونده در شعبه‌ای هم عرض موقتا آزاد شد.

اکنون پس از طی مراحل دادرسی همین پرونده(دوم)، هم اکنون در شعبه دوم دادگاه انقلاب شیراز به قضاوت قاضی محمد مجتبی رودیجانی به ۱۱سال حبس تعزیری(زندان) محکوم شده است! یعنی حکمی که قبلا ۲ سال حبس تعزیری و ۳ سال تعلیقی بود در بررسی مجدد به ۱۱ سال تعزیری تغییر پیدا کرد!! همچنین این شهروند بهایی در تیر ماه ۱۳۹۵ برای بار سوم به همان اتهامات توسط مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و مدت ۸۱ روز را به صورت انفرادی تحت شکنجه‌های روحی شدید گذراند که فعلا این پرونده در دادسرای انقلاب شیراز مورد بررسی است. به علاوه در تاریخ ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۶ برای بار چهارم این شهروند بهایی مورد تعرض و تفتیش مامورین اطلاعات قرار گرفته و مجددا کلیه وسایل شخصی ایشان تفتیش و جمع‌آوری شد.

در تلگرام بخوانید

ناگفته نماند که در حکمی که به تازگی توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب شیراز صادر شده است علاوه بر صدور حکم ۱۱ سال حبس تعزیزی، دستور ضبط کلیه وسایل شخصی ایشان به نفع دولت نیز صادر شده است!!حالا مشخص نیست که آیا در پرونده‌های دیگر ایشان که با اتهامات مشابه است، چه اتفاقی خواهد افتاد! آیا سیستم قضایی برای اتهامات مشابه چندین حکم صادر خواهد کرد؟

#شهروندبهایی #دیدگاهنو #بازداشتبهایی #زندانطولانیمدت #یکتافهندژسعدی

© 2020 New Vision Research Institute

  • White Facebook Icon